Įspėja apie artėjančią stichiją – lietaus pripils tiek, kiek pripila per pusę mėnesio

Šiuo metu ties Danija besiformuojantis žemo slėgio sūkurys rytoj atsidurs ties pietine Lietuvos dalimi ir žada iškrėsti mums nemalonų pokštą – dėl didelių temperatūros kontrastų kils labai vandeningi lietaus debesys, iš kurių Lietuvoje gali prilyti tiek, kiek prilyja per pusę mėnesio ar net daugiau.

Artimiausią naktį dangus giedrysis, lietaus nenumatoma, tačiau vietomis, drėgnesnėse ar jautresnėse tam vietose gali suboluoti rūkas. Ryto valandomis lietus prasidės šalies vakaruose ir pietvakariuose. Vėliau dieną šie debesys augs ir patrauks tolyn į rytus.
Ketvirtadienį stichija siaus kaip reikiant. Manoma, kad smarkiausiai pils šalies pietinėje ir pietrytinėje dalyje – čia gali iškristi pusė mėnesio normos ar net daugiau. Kitur Lietuvoje irgi lis, bus atskirų židinių, kur pils kaip reikiant. Žinoma, ir perkūnija trankysis daug kur.

„Kitaip tariant, ketvirtadienį – šlapia diena. Naktį nieko ypatinga nevyks, galimi pragiedrėjimai, lietaus nenumatoma. Diena atplauks lietaus debesys, kurie virš Lietuvos pasidarys dar galingesni, dėl to vietomis pils be gailesčio, už tai su perkūnija. Vakarų, šiaurės vakarų vėjas bus gūsingas ir nemalonus. Naktį oras atvės iki 14 – 16 laipsnių, dieną bus iki 18 – 20 laipsnių, prie jūros apie 21 laipsnį šilumos“, – teigia sinoptikas Naglis Šulija.

Ką gi, ketvirtadienis bus bjaurus. Penktadienio naktį palis tik vietomis, iš padrikai pasklidusių debesų, bet bus ir pragiedrulių, dieną lis protarpiais. Atitinkamai, perkūnija naktį trankysis vietomis, dieną daug kur. Naktį atvės iki 12 – 14 laipsnių, prie jūros bus apie 16 laipsnių, dieną šils iki 19 – 21 laipsnio šilumos. Šeštadienio naktis mažai debesuota ir be lietaus, dieną vietomis palis. Naktį vyraus 12 – 14 laipsnių, prie jūros vėl apie 16 laipsnių, dieną vyraus 21 – 22 laipsnis, prie jūros bus apie 20 laipsnių šilumos.

Gismeteo.lt skelbia, kad Šiaurės vakarinėje šalies dalyje numatomi trumpalaikio pobūdžio lietūs, o intensyvesni krituliai vėl merks teritoriją nuo pietvakarinių iki pietrytinių šalies vietovių. Vietomis čia gali būti apsemtos gatvės. Vairuotojai turėtų būti atidūs.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...