Išniekintos jurbarkietės drama: mergina iš įtariamojo gavo laišką

Lietuvą sukrėtusios žiauriai sumuštos ir prievartautos šešiolikmetės jurbarkiškės istorija įgauna pagreitį – byla perduota nagrinėti teismui. Mokslo metų baigimo vakarėlyje merginą sumušęs kikbokso čempionas, politikės sūnus kaltinamas pasikėsinimu išžaginti, seksualiniu prievartavimu ir nesunkiu sveikatos sutrikdymu. Pasak žiauriai sumuštos merginos advokato, nuo pat pradžios savo kaltę neigęs nepilnametis vėliau ėmė atgailauti – pripažino kaltę ir aukai atsiuntė atsiprašymo laišką.

Kraupus nusikaltimas padarytas dar gegužės pabaigoje kaimo turizmo sodyboje Tauragės rajone. Kovos menus lankantis jurbarkiškis, darbo partijos aktyvistės sūnus užpuolė ir žiauriai sumušė šešiolikmetę merginą. Jai dvejose vietose sulaužytas žandikaulis, išmuštas dantis, Kauno klinikose atlikta net tris valandas trukusi žandikaulio operacija, mergina kentė didžiulius skausmus, ji ilgą laiką negalėjo kalbėti.

Praėjus pusmečiui prokuratūra pranešė baigusi ikiteisminį tyrimą. Teismui perduota byla dėl pasikėsinimo išžaginti nepilnametę ir jos sužalojimo.

„Šioje byloje sužalotas žandikaulis ir kiti sužalojimai buvo įvertinti kaip nesunkus sveikatos sutrikdymas. Ir norėčiau pažymėti, kad tai visiškai atitinka teismų praktiką ir visose bylose konstatuojamus sveikatos sutrikdymus ir jų sužalojimo sunkumo laipsnius. Tai jokiu būdu nėra kažkokie išskirtiniai ar pasunkinti sveikatos sutrikdymo mastai. Tai atitinka iki šiol esančią teismų praktiką“, – sako vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Aurelijus Stanislovaitis.

Iš pradžių merginos advokatas dar tikėjosi, kad tokie sužalojimai bus pakeisti į sunkų sveikatos sutrikdymą, tačiau medicinos ekspertai tarė lemiamą žodį.

„Ekspertai nustatė tokį sutrikdymo mastą, ginčyti mes neturime pagrindo. Mes sutinkame su tuo nustatytu sveikatos sutrikdymo mastu. Iš tiesų yra naujiena dar tokia, kad pasikeitė situacija byloje, nes įtariamasis pripažino padaręs nusikalstamas veikas“, – teigia advokatas Mindaugas Vasiliauskas.

Žiauriai merginą sumušęs 17-metis jurbarkiškis nuo pat nusikaltimo pradžios savo kaltę neigė. Tačiau netikėtai jo nuomonė pasikeitė.

Pasak advokato, nukentėjusioji mergina ir jos tėvas sulaukė atsiprašymo laiško, kuriame įtariamasis pripažįsta savo kaltę ir atgailauja. Tačiau nei nukentėjusiosios advokato, nei prokuroro teigimu tokia atgaila bausmės neturėtų sušvelninti.

„Už sunkius nusikaltimus yra numatyta atsakomybė iki 10 metų, tokios sankcijos ribos. Griežčiausia iš tų veikų yra minimali sankcija – laisvės atėmimo riba – 3 metai, kadangi kaltinamasis veiką padarė būdamas nepilnametis, tai ši riba mažinama – dalijama perpus. Tai reiškia nuo 1,5 metų iki 10 metų turime sankcijos ribas, kuriose teismas turėtų rasti galimybę paskirti teisingą bausmę“, – pasakoja vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Aurelijus Stanislovaitis.

Žiauriai sumuštos merginos gydymo išlaidos perkopė tris tūkstančius eurų. Kaltinamojo šeima šią sumą turės sumokėti Valstybinei ligonių kasai. Advokato teigimu, merginos žandikaulis po operacijos sugijo gerai, tačiau gydymas tęsiasi iki šiol, jai teikiama psichologinė pagalba.

Pasak prokuroro, nukentėjusioji kol kas nėra pareiškusi reikalavimų dėl žalos atlyginimo.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...