Į Žemę neseniai rėžėsi didelis meteoritas: niekas net neatkreipė dėmesio

2018-aisiais gruodį įvyko trečias didžiausias meteorito sprogimas per pastarąjį šimtmetį. Tačiau jis įvyko toli nuo žmonių, todėl reiškinys tapo praktiškai nepastebėtu. Apie meteoritą paskelbė NASA mokslininkai, o Rusijos valdžia, kurios teritorijoje ir nukrito kosmoso gelmių kūnas, tradiciškai nuslėpė nuo visuomenės informaciją.

Pasak NASA atstovų, į Žemės atmosferą patekęs meteoritas išskyrė 10 kartų daugiau energijos, negu branduolinė bomba, numesta ant Hirošimos. Pasak mokslininkų, tokio dydžio meteoritai į Žemę nukrenta ne daugiau nei 2-3 kartų per 100 metų.

NASA įvardijo ir kitus meteorito duomenis. Į Žemės atmosferą jis įskrido gruodžio 18-ąją – 32 km/s greičiu ir ypač aštriu, septynių laipsnių kampu. Meteoritas subyrėjo 25,6 kilometrų aukštyje virš planetos paviršiaus. Susidūrimo metu išsiskyrė „sprogimo banga“, lygi 172 kilotonoms trotilo.

Tai atitinka 40 proc. 2013-aisiais Čeliabinske sprogusio meteorito išskirto energijos, tačiau žmonės to negalėjo pastebėti, nes sprogimas įvyko teritorijoje virš Beringo jūros, todėl naujiena taip ir nepateko į portalų puslapius.

Kaip ir Čeliabinsko atveju, NASA iš anksto nežinojo, kad į Kamčatkos teritoriją nukris meteoritas. Tarnyba apie tai sužinojo net ne iš rusų, o iš JAV kariuomenės atstovų, kurie sprogimą pastebėjo iš kosmoso palydovų duomenų.

2013 metų vasario 15-ąją virš Čeliabinsko nukrito meteoritas. Tuomet netoli miesto į Žemės atmosferą įskriejo 17 metrų skersmens ir 10 tonų svorio dangaus kūnas. Jį pavadino pačiu didžiausiu meteoritu įsirėžusiu į Žemę nuo pat Tunguskoj meteorito kritimo 1908 metais.

Meteoritas subyrėjo susidūręs su Žemės atmosfera ir išskyrė beveik 440 kilotonų smūgines bangas. Atsidūręs Žemės atmosferoje virš tankiai apgyvendinto miesto šis meteoritas buvo, turbūt, geriausiai dokumentuotas nukritęs stambus dangaus kūnas per visą žmonijos istoriją.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...