Ginekologė sukritikavo populiarius papildus: iš jų jokios naudos

Mergaičių ir moterų akademijos narė bei Santaros klinikų gydytoja akušerė-ginekologė Ieva Šiaudinytė tv3.lt transliacijoje kalbėjo itin subtilia ir kone kiekvienai moteriai svarbia tema – apie tai, kaip menopauzė paveikia moters gyvenimą.

Menopauzė – tai natūralus procesas kiekvienos moters organizme. Tai laipsniškas kiaušidžių funkcijos išsekimas. Pirmieji požymiai – mėnesinių ciklo sutrikimai, jos tampa nereguliarios, netrukus gali atsirasti karščio bangos, naktinis prakaitavimas, gali pasireikšti depresyvi nuotaika ir miego sutrikimai.

Dauguma moterų, norėdamos palengvinti menopauzės simptomus ir prastą savijautą, skuba į vaistines ir šluoja pačius įvairiausius papildus. Vitaminas B, nakvišų aliejus ir kiti preparatai, tariamai galintys palengvinti menopauzės simptomus, pasak pašnekovės, prilygsta placebui.

„Vaistiniams preparatams ir maisto papildams nėra atlikta tiek mokslinių tyrimų, kad būtų galima įrodyti jų medicininę naudą, todėl jų veiklumas yra prilyginamas placebo efektui.

Jeigu moteris jaučia, kad tam tikri papildai jai reikalingi ir gali padėti, tada, žinoma, vartoti galima.

Lygiai taip pat ir su šokoladu – daugelis moterų mano, kad jis gali padėti palengvinti menopauzės simptomus, tačiau mokslinių tyrimų nėra atlikta ir įrodymų, kad jis iš tiesų veikia, nėra“, – įsitikinusi medikė.

Visą pokalbį su ginekologe apie tai, kuo pasireiškia menopauzė ir kas gali padėti palengvinti simptomus, žiūrėkite žemiau:

Pokalbis su ginekologe

Ginekologė apie menopauzę: ką turi žinoti kiekviena moteris

Опубликовано TV3.lt Понедельник, 28 января 2019 г.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...