Dėl homofobiškų komentarų „Atnaujink Europą“ iš Lietuvos išvaro europarlamentarą Viktorą Uspaskichą

Europos Parlamento frakcija „Atnaujink Europą“ pašalino iš Lietuvos europarlamentarą Viktorą Uspaskichą dėl homofobiškų komentarų.

Politikui buvo taikoma vidinė drausminė procedūra dėl komentarų paskelbimo socialiniuose tinkluose, kuriuose LGBT+ bendruomenę pavadino „iškrypėliais“.

Trečiadienio pareiškime liberalų grupė patvirtino Uspaskicho pašalinimą iš šalies „nedelsiant“ po balsavimo.

„Renew Europe“ šeimoje nėra vietos homofobijai“, – sakė „Renew Europe“ prezidentas Dacianas Ciološas.

„Kaip politinė šeima esame labai įsipareigoję apsaugoti ir plėsti LGBT+ žmonių teises.

„P. Uspaskicho komentarai nesuderinami su vertybėmis, kurios mums brangios ir kurias mes išskiriame už savo šeimos ribų.

Rusų kilmės politikas, kuris taip pat yra Lietuvos darbo partijos lyderis, naujienų agentūrai AFP pateiktame laiške atsiprašė už savo komentarus, sakydamas, kad jo žodžiai „galbūt per grubūs arba panaudoti nepakankamai atsargiai“, tačiau buvo „išbraukti“. konteksto“.

Tačiau jis pakartojo savo komentarus ir pridūrė, kad „neturi omeny žmonių, kuriems prigimtis natūraliai suteikia kitokią orientaciją… [but] tie, kurie garsiai rėkia ir vadovaujasi iškrypusiu gyvenimo būdu“.

Tomas Vytautas Raškevičius, vienintelis atvirai LGBT+ įstatymų leidėjas Lietuvoje, AFP sakė, kad „politikoje nėra vietos homofobijai“.

„Esu nusivylęs, kad Uspaskichas nesugebėjo prisiimti politinės atsakomybės ir atsiprašyti už LGBT+ žmonių ir jų sąjungininkų pažeminimą ir įskaudinimą“, – pridūrė jis.

Grupėje „Atnaujinti Europą“ dabar Europos Parlamente yra 97 europarlamentarai ir tik vienas Lietuvos narys.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer