Briuselis rengia naujas sankcijas Baltarusijai dėl migrantų antplūdžio

Europos Komisija patvirtino, kad Baltarusijai ruošia naujas sankcijas dėl migrantų antplūdžio per šalies sienas.

Europos išorės veiksmų tarnybos (EIVT) Rusijos, Rytų partnerystės, Centrinės Azijos, regioninio bendradarbiavimo ir ESBO vykdomojo direktoriaus pavaduotojas Lucas Devigne’as per Užsienio reikalų komiteto posėdį europarlamentarams sakė, kad šiuo metu rengiamas penktasis priemonių etapas. prieš prezidentą Aleksandrą Lukašenką ir jo režimą.

„Akivaizdu, kad mes ir toliau kovosime su šiuo siaubingu Lukašenkos režimo migrantų ir žmonių kančių įrankiu. Kova su tuo akivaizdžiai apims sankcijas, o darbas su penktuoju paketu jau pradedamas kartu su valstybe nare”, – ketvirtadienį sakė Devigne’as.

„Ir aišku… teismų, teisėjų ir prokurorų, padedančių represuoti neturtingus Baltarusijos gyventojus, stebėjimas yra pagrindinis veiksnys“, – pridūrė EIVT pareigūnas.

Latvija, Lietuva ir Lenkija kaltina Aleksandro Lukašenkos režimą siunčiant migrantus – daugiausia iš Afganistano ir Irako – per jų sienas, siekdamos destabilizuoti savo šalis.

A. Lukašenka naudojasi suvokiama ES silpnybe migracijos srityje ir, anot Lietuvos užsienio reikalų viceministro Manto Adomėno, reikia imtis griežtesnių veiksmų, kad tai nesitęstų.

„To negalima palikti be stipraus ir greito ES atsako, nes Lukašenka ir toliau nepaisys tarptautinių įsipareigojimų ir toliau naudos ne tik savotiškas hibridines schemas prieš ES, bet ir tikrai stengsis sugalvoti naujų schemų. ir nauji destabilizavimo metodai bei naujos hibridinės atakos“, – sakė Adomėnas.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer