„Blogiausias scenarijus“ pildosi: „Huawei“ lieka be „Android“

Praėjusią savaitę telekomunikacijų pasaulį sukrėtė JAV prezidento Donaldo Trumpo sprendimas įtraukti į „juodąjį sąrašą“ kinų technologijų gigantus „Huawei“. „Reuters“ praneša, kad „Google“ nutraukia savo bendradarbiavimą su kinais, o tai reiškia, kad ateityje kinų gaminami įrenginiai nebeturės galimybės naudotis „Android“ privalumais.

Anot naujienų agentūros kalbinto šaltinio, susipažinusio su situacija, „Google“ iškart nutraukia bet kokį bendradarbiavimą su „Huawei“, kuris reikalauja programinės ar telekomunikacijų įrangos perdavimo. Tai reiškia, kad „Huawei“ vartotojai nebeteks teisės naudotis tokiomis „Google“ paslaugomis, kaip „Play Store“ ar „Google Drive“.

Skelbiama, kad informacija apie konkrečius veiksmus dar yra aptarinėjama „Google“ viduje, tačiau draudimas naudotis „Google“ produkcija reikštų, kad kinams beliktų tik atviro kodo „Android Open Source Project (AOSP)“. Naujuose įrenginiuose, kuriuos nuo draudimo įsigaliojimo išleistų „Huawei“, nebegalima būtų gamykliškai įdiegti „Play Store“ parduotuvę, nei „Gmail“ ar „Chrome“ programas.

Kol kas nėra tiksliai žinoma, koks likimas laukia jau pagamintų telefonų. Tikėtina, kad dabartiniai „Huawei“ telefonai nebus paveikti draudimo, tik ateities modeliai.

Tačiau dabar gaminami ar anksčiau pardavinėti įrenginiai gali susidurti su programinės įrangos atnaujinimo problema – metų pabaigoje turintis pasirodyti „Android Q“ „Huawei“ telefonų gali jau ir nebepasiekti.

Bet kokiu atveju, „Google“ operacinės sistemos ir techninio palaikymo netekimas bus didelis smūgis kinų gamintojams. Bendrovė jau anksčiau skelbė, kad jie turi „planą B“, jeigu negalėtų naudotis „Android“ sistema. Tačiau, kaip tai paveiks pirkėjus nesunku nuspėti – milijonai vartotojų yra pripratę prie „Google“ teikiamų produktų privalumų.

Patys „Huawei“ atstovai tokią baigtį buvo įvardiję kaip „blogiausią scenarijų“. Atrodo, kad jis pradėjo pildytis.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...