Baltijos kelio senovinių automobilių ralis švenčia 1989 m. žmonių grandinę už nepriklausomybę

Šimtai senovinių automobilių sekmadienį išvažiavo po Baltijos šalis pažymėti 30-ąsias daugiau nei milijono žmonių grandinės, reikalaujančios nepriklausomybės nuo Sovietų Sąjungos, metines.

„Tai istorinis įvykis ne tik Baltijos kelio ir jo 30-mečio prasme“, – sako organizatorius Egidijus Einoris. „Bet todėl, kad suvienijome entuziastus iš senovinių automobilių klubų trijose šalyse.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinėmis vėliavomis papuoštų automobilių iš Lietuvos sostinės Vilniaus centrinės aikštės pajudėjo apie 200 automobilių.

Koncertai planuojami kelyje, kol vilkstinė antradienį pasieks Estijos sostinę Taliną.

„Nebeturime švino benzino, kuriuo pildavome anuometinius ladus, 93-iuosius, – sako LR Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. – Turime eurobenziną. Turime laisvę. Turime demokratiją. Esame Seimo nariai. Europos Sąjunga, esame NATO nariai. Esame tokie, kuo tikėjomės tapti, tai buvo mūsų svajonė“.

1989 m. žmonių grandinė, žinoma kaip Baltijos kelias, sujungė Vilnių, Rygą ir Taliną, pažymint 50-ąsias nacių ir sovietų pakto, paskatinusio sovietų okupaciją Baltijos šalyse, metines.

Norite daugiau naujienų?

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer