Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio

xxx free sexy videos https://anybunnyvideos.com

Baltarusijoje – protestų tęsinys: prasidėjo žmonių sulaikymai

388

Baltarusijoje tęsiantis protestams dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, teisėsaugos pareigūnai Minske sekmadienį vėl sulaiko žmones, vykstančius į eilinę protesto akciją.

Žmogaus teisių centro „Viasna“ duomenimis, jau sulaikyti 18 žmonių.

„Iki šiol centras informuotas apie 18 sulaikytųjų“, – pranešė žmogaus teisių gynėjai agentūrai „Interfax“.

Minsko milicija anksčiau skelbė apie 10 sulaikytųjų, o stebėtojai kalbėjo apie 50 sulaikytų žmonių.

Sulaikymai tęsiasi: šiuo metu teisėsaugos pareigūnai sulaiko protestuotojus, radusius prieglobstį prekybos centre „Galereja“, kur susirinko viena gausiausių jų grupių.

Tuo tarpu sulaikymo išvengę protesto akcijos dalyviai juda link Nepriklausomybės aikštės miesto centre.

Žmonės mėgina neišsisklaidyti gatvėse ir eiti didesnėmis grupėmis.

Stebėtojai praneša, jog protesto akcijos dalyvių skaičius didėja ir, kai kuriais vertinimais, susirinko jau apie 10 tūkst. žmonių.

Prieš šį protestą Baltarusijos sostinėje, pasitelkus kariuomenę, buvo gerokai sustiprintos saugumo priemonės.

Milicininkai ir kariai, be kita ko, atitvėrė pagrindines aikštes miesto centre. Pavyzdžiui, Spalio aikštė aptverta spygliuota viela. Aikštę prie Didžiojo Tėvynės karo muziejaus prie stelos „Minskas – miestas didvyris“ apsupo kariškiai, dėvintys neperšaunamas liemenes ir šalmus ir ginkluoti Kalašnikovo automatais.

Minsko centre apribotas metropoliteno darbas ir kai kurios stotys buvo uždarytos.

Minsko Nepriklausomybės prospekte susirinko apie 100 tūkst. protestuotojų

Nepriklausomybės prospekte Minsko centre sekmadienį susirinko apie 100 tūkst. Didvyrių eitynėmis pavadintos protesto akcijos dalyvių, naujienų agentūrai „Interfax“ pranešė liudininkai.

Žmonės eina šaligatviais ir važiuojamąja dalimi. Transporto eismas prospektu sustabdytas.

Protesto akcijos dalyviai juda link stelos „Minskas – miestas didvyris“ netoli prezidento Aliaksandro Lukašenkos rezidencijos. Teisėsaugos pareigūnai protesto akcijos dalyvių šiuo metu nesulaiko.

Tuo tarpu kiek anksčiau buvo sulaikyta apie 250 protestuotojų, pranešė vidaus reikalų ministerija.

„Įvairiuose sostinės rajonuose buvo sulaikyta apie 250 žmonių“, – pranešė ministerija ir pridūrė, jog sulaikytieji nešė vėliavas ir plakatus su „įžeidžiais“ užrašais.

Ministerija tikina, jog bendras protestuotojų skaičius respublikoje neviršija 3 tūkst. žmonių.

Prieš šį protestą Baltarusijos sostinėje, pasitelkus kariuomenę, buvo gerokai sustiprintos saugumo priemonės.

Prie A. Lukašenkos miesto rezidencijos – Nepriklausomybės rūmų – stovi šarvuotis.

Milicininkai ir kariai atitvėrė pagrindines aikštes miesto centre. Pavyzdžiui, Spalio aikštė aptverta spygliuota viela. Aikštę prie Didžiojo Tėvynės karo muziejaus prie stelos „Minskas – miestas didvyris“ apsupo kariškiai, dėvintys neperšaunamas liemenes ir šalmus ir ginkluoti Kalašnikovo automatais.

Minsko centre apribotas metropoliteno darbas ir uždarytos kai kurios stotys.

Masinės protesto akcijos Baltarusijoje vyksta nuo rugpjūčio 9 dienos. Jų dalyviai protestuoja prieš oficialiai paskelbtus prezidento rinkimų rezultatus, atvėrusius kelią dabartiniam, nuo 1994 metų vadovaujančiam, šalies prezidentui Aliaksandrui Lukašenkai likti valdžioje. Remiantis oficialiai paskelbtais rinkimų rezultatais, jį palaikė 80,1 proc. rinkėjų, o opozicijos kandidatė Sviatlana Cichanouskaja gavo 10,12 proc. balsų.

Daugiausiai žmonių suburiančios protesto akcijos vyksta sekmadieniais ir, žiniasklaidos vertinimais, kai kuriose iš jų susirinkdavo daugiau kaip 100 tūkst. žmonių.

Per protesto akcijas rugpjūčio 9–11 dienomis iš viso buvo sulaikyta maždaug 7 tūkst. žmonių, šimtai nukentėjo, keturi žuvo.

Pirmadienį A. Lukašenka Sočyje susitiks derybų su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, su kuriuo, kaip manoma, aptars planus dėl tolesnės savo šalių integracijos.

www.tv3.lt

Comments are closed.