Atostogos virto košmaru – lietuviai pasakoja, kaip išgyveno avariją Turkijoje

Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi avariją Turkijoje išgyvenę turistai iš Lietuvos. Žmonės pasakoja, kad autobusas, kuriuo jie vyko į oro uostą, lėkdamas milžinišku greičiu rėžėsi į sunkvežimį, vežusį pavojingas chemines medžiagas. Tragišką įvykį sukėlė vairuotojas, užmigęs prie vairo. Nors aukų pavyko išvengti, keliautojai įsiutę – kelionę organizavusi agentūra atsitvėrė tylos siena.

Avarija Turkijoje įvyko rugsėjo 7 d., apie 5 val. ryto vietos laiku.

Vairuotojas miegojo prie vairo

Autobusas lietuvius gabeno iš Alanijos į Antalijoje esantį oro uostą. Juo važiavusi Skaistė pasakojo, kad įtarimą sukėlė vairuotojo elgesys: vyras sustojo degalinėje nusipirkti kavos, važiavo atidarytais langais, nors autobuse buvo įjungtas kondicionierius, vairuodamas naudojosi mobiliuoju telefonu.

Kitas autobuso keleivis Albert portalui tv3.lt pasakojo, kad matė, kaip šalia vairuotojo sėdėjęs gidas įsidėjo ausines, įsijungė muziką ir pradėjo snūduriuoti.

Skaistė kelionės metu nemiegojo, nes prižiūrėjo šalia miegančią trejų metukų dukrelę.

„Įtarimų sukėlė tai, kad mes tuščiame kelyje, tai lėtėjam, tai greitėjam“, – prisiminimais dalijosi moteris.

Skaistė pro langą pamatė, kad prieš autobusą tolumoje yra kažkoks baltas daiktas, prie kurio turistus vežanti transporto priemonė labai greitai artėja.

Albert sėdėjo priekyje, už vairuotojo, ir pats snūduriavo. Vieną akimirką atsimerkęs vaikinas pamatė tolumoje esantį baltą sunkvežimį.

„Vėl atsimerkiau, ir sunkvežimis jau buvo labai arti. Kokie du metrai“, – sakė Albert.

Vaikinas pradėjo iš baimės šaukti, trenkė per galvą vairuotojui ir jį pažadino.

„Vairuotojo galva buvo nusvirusi. Aišku, mes jo akių nematėm, bet vairuotojas visiškai nestabdė“, – teigė Skaistė.

Albert tvirtina, kad vairuotojas dar spėjo šiek tiek patraukti vairą, tačiau nuo susidūrimo tai neišgelbėjo – autobusas trenkėsi į sunkvežimio cisterną.

Pašnekovai pasakoja, kad smūgis sumaitojo autobuso priekį, išdužo šoniniai langai. Iš sunkvežimio išsiliejo cheminė medžiaga, kuri, kaip spėja Skaistė, buvo chloras. Medžiaga ėmė garuoti nuo įkaitusio autobuso variklio, pradėjo rūkti dūmai. Išsigandę keleiviai vadavosi iš autobuso pro išdužusius langus.

Neturėjo, kuo dezinfekuoti žaizdų

Į įvykio vietą atvyko turkų medikai. Skaistė pasakoja, kad atvykusi pagalba nepriėjo apžiūrėti jos ir jos mažametės dukros, o moters vyras gestais vos išsireikalavo, kad medikai duotų kaukę dukrai, kad ši neapsinuodytų dūmais.

Medikų darbu sužavėtas neliko ir Albert.

„Aš paprašiau, kad jie man dezinfekuotų žaizdas. Tačiau jie net neturėjo kuo. Tik davė maišelį ledo ir pasakė prisidėti prie kelio“, – sakė vaikinas.

Pašnekovų tvirtinimu, sunkiausiai sužalotus nukentėjusiuosius medikai išvežė į ligoninę. Daugelis turistų patyrė sumušimus, nubrozdinimus, kai kurie patyrė ir lūžius. Autobusu keliavusi Svetlana portalui tv3.lt pasakojo, kad jai buvo sužalota burna. Moteriai prireikė net 17 siūlių – 10 burnoje, dar 7 siūlių prireikė susiūti lūpą.

Autobuso keleivių rūbai ir daiktai buvo apdegę nuo cheminės medžiagos, daugelis ja apsinuodijo.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...