Artimiausi orai: lietūs ir šalnos dar prieš akis

Europos padangėje toliau vyksta sklandžios permainos. Centrinėje žemyno dalyje esančią žemo slėgio sritį iš rytų ir vakarų spaudžia aukšto slėgio sritys, dėl to lietingų orų mažėja, o giedrų orų plotai didėja. Pokyčių bus ir Lietuvoje – rytoj lis jau mažiau nei šiandien, o poryt lietus visai pasibaigs.

Romoje palis, čia bus 18, Barselonoje saulė ir 21 laipsnis šilumos. Paryžiuje oras šils iki 18, Londone debesuota, bus apie 16 laipsnių. Puikūs orai Berlyne, čia šils iki 19, Varšuvoje debesuota ir 15 laipsnių. Lietuvoje šilumos irgi nedaug, be to, sulauksime ir lietaus, kai kur gana gausaus.

Šiandien Lietuvoje nemažai lijo. Artimiausią naktį lietaus debesys ir vėl keliaus per Lietuvą dėl to daug kur lis, tačiau tas lietus tikrai netruks visą naktį. Kita vertus, kai kur gali lyti ir gausiai, galbūt su perkūnija, o jos metu gali ir smarkesnis vėjo gūsis padvelkti. Kitu metu vėjas bus nestiprus.

Rytoj lietaus irgi bus, tačiau jį dalyjantys debesys keliaus daugiausia per rytinę šalies dalį. Vakaruose dangus jau giedrės. Antroje dienos pusėje lietus vietomis gali būti vasariškai gausus, su perkūnija ir vėjo gūsiais.

„Kitaip tariant, artimiausią parą drėgmės bus daug. Naktį daug kur lis, vietomis su perkūnija, vėjo gūsiais. Rytoj lietaus debesys plauks daugiausia per rytinę šalies dalį, čia vietomis gali pilti kaip reikiant. Perkūnija irgi galima. O vakaruose dangus jau giedrysis. Oras naktį atvės iki 10 – 12, šalies rytuose liks 15 – 16 laipsnių, dieną šils iki 15 – 16, rytuose kur nors 18 šilumos”, – kalbėjo sinoptikas Naglis Šulija.

Ketvirtadienį lietaus jau neturėtų būti. Naktį oras atvės iki 6 – 8, kai kur 2 – 4 laipsnių, dirvos paviršiuje gali būti net menkų šalnų, dieną vyraus jau 19 – 21 laipsnis, prie jūtros apie 16. Penktadienį kai kur palynos, bet iš tiesų vyraus šviesūs orai. Naktį vyraus 6 – 8, dieną 19 – 21 laipsnis šilumos, kai kur dar ir daugiau.

Artimiausiomis dienomis Lietuvoje numatomi įprasti šiam metų laikui orai. Perdžiūvusių miškų plotai mąžta, o gerai palaistytų laukų daugėja – tai neabejotinai puiki žinia.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...