Anglijos bankas nepakeitė bazinės palūkanų normos, sumažino ūkio augimo prognozę

Anglijos bankas gegužės 10 dieną įvykusiame posėdyje nepakeitė bazinės palūkanų normos, kuri, kaip ir anksčiau, sudaro 0,5 proc., pranešė Didžiosios Britanijos centrinio banko pinigų politiką formuojantis Pinigų politikos komitetas (MPC).

Taip pat nebuvo pakeistas vyriausybės obligacijų pirkimo programos ir įmonių obligacijų pirkimo programos biudžetas, sudarantis atitinkamai 435 mlrd. ir 10 mlrd. svarų.

Centrinio banko sprendimai visiškai atitiko rinkos lūkesčius.

„Dauguma (MPC) narių laikėsi nuomonės, kad šiame posėdyje (bazinės) palūkanų normos padidinimas nebuvo būtinas. Visi nariai sutinka, kad ateityje norma greičiausiai bus didinama laipsniškai ir ribotai“, – nurodoma MPC posėdžio protokole.

Kaip ir kovo mėnesio posėdyje, du iš devynių MPC narių – Michaelas Saundersas (Maiklas Sandersas) ir Ianas McCafferty (Ajenas Makafertis) – siūlė nedelsiant padidinti bazinę palūkanų normą. Tačiau likusieji MPC nariai nori palaukti, kad galėtų įvertinti Didžiosios Britanijos ekonomikos būklę.

Anglijos bankas paskelbė prognozuojąs, kad vartotojų kainų kilimo tempas lėtės sparčiau, negu buvo manyta anksčiau, ir metinė infliacija tikslinį lygį, kuris sudaro apie 2 proc., pasieks po dvejų metų. Jo vertinimais, metinė infliacija, šių metų kovą siekusi 2,5 proc., ir 2020, ir 2021 metų antrąjį ketvirtį greičiausiai sudarys apie 2 procentus.

Tačiau bendrojo vidaus produkto (BVP) prieaugio šiais metais prognozę centrinis bankas sumažino nuo vasarį numatytų 1,8 proc. iki 1,4 procento.

O ūkio augimo 2019 ir 2020 metais prognozės nebuvo pakeistos – Anglijos bankas, kaip ir anksčiau, numato, kad BVP kitais ir paskesniais metais padidės po 1,7 procento.

Posėdžio protokolą įvertinę rinkos dalyviai peržiūrėjo savo prognozes ir nebenumato, kad Anglijos bankas šiemet padidins bazinę palūkanų normą. Prieš išankstinių pirmojo ketvirčio BVP duomenų paskelbimą rinkoje buvo manyta, kad bazinė palūkanų norma bus padidinta Anglijos banko gegužės mėnesio posėdyje. Po tų duomenų pasirodymo buvo nuspręsta, kad sprendimas padidinti normą bus priimtas rugpjūtį arba lapkritį.

Dabar gi rinkoje vyrauja nuomonė, kad Anglijos bankas bazinę palūkanų normą kitą kartą padidins tik 2019 metų vasarį.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...