107-erių metų Ieva atskleidė ilgo gyvenimo receptą: kebabų neatsisako

Vasario 22-ąją itin garbaus – 107-erių metų jubiliejaus – sulaukė Girkaliuose gyvenanti Ieva Kalvienė. Prižiūrima anūkės Joanos Žvaginytės ir proanūkio Edvino Žvaginio su šeima, močiutė dienas leidžia apsupta artimųjų šilumos ir dėmesio.

Jubiliejaus proga ilgaamžę sveikino Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, Kretingalės seniūnas Žigintas Narmontas ir Girkalių bendruomenės pirmininko pavaduotoja Gražina Bakevičienė. Šilumą spinduliuojančiai girkališkei visi linkėjo sveikatos ir Dievo palaimos, praneša Klaipėdos rajono savivaldybė.

Svečius su šypsena pasitikusi močiutė stebino ne tik guvumu, bet ir puikia atmintimi: anūkės paprašyta deklamavo ne vieną eilėraštį ir lyg iš rašto padiktavo amžinatilsį tėvelio adresą Amerikoje. Kai I. Kalvienei buvo vos 6 mėnesiai amžiaus, tėvas, palikęs žmoną su trimis mažomis dukrelėmis, išvyko laimės ieškoti į Ameriką, iš ten pagal išgales teikė materialinę paramą, bet mirė, kai Ievai buvo 16 metų. Nuo tada jaunai merginai teko dirbti nelengvus darbus: tarnauti pas ūkininkus, vėliau – ravėti burokų laukus kolūkyje, o namie – verpti, austi ir gyvulius auginti. Rūpintis šeima netrukdė net kolūkyje nutikusi nelaimė, kai kuliamoji nutraukė koją. Ištekėjusi už vyro Adomo, I. Kalvienė su juo sugyveno keturis vaikus, tačiau užaugo tik trys.

Jubiliatės anūkė J. Žvaginytė pasakojo, kad sulaukusi 97-erių metų amžiaus, močiutė tuo metu dar augino nemažą kiekį braškių ir pati ravėdavo piktžoles. Šiuo metu sveikata jau prastesnė: lazdele pasiramsčiuodama gali eiti tik padedama artimųjų, prasčiau girdi, tačiau puikios išvaizdos gali pavydėti kiekvienas.

Paklausta, kokia yra jos ilgaamžiškumo paslaptis, I. Kalvienė sakė, kad kiek jau Dievulis davė gyventi, tiek ir reikia būti šioje žemėje. O proanūkis Edvinas dar pridūrė, kad prosenelė labai šiuolaikiška ir kartu su jo šeima neatsisako nei kebabo suvalgyti, nei kokakolos atsigerti.

I. Kalvienė kilusi iš Kiauleikių kaimo Kretingos rajone. 1948 m. įsikūrė Kibelkščių kaime, kuriame prieš kurį laiką dar leisdavo vasaras. Iki pat šiol močiutė sako, kad ten ir yra josios namai.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus

Comments

Kraunasi...